fbpx

Fundacja + 48

Nazwa wymowna ma dwa znaczenia:

  • + 48 to kierunkowy do Polski, a my otwieramy numer pomocy dla zatrzymanych na terenie Polski
  • czas 48 godzin to czas maksymalnego zatrzymania przez organy ścigania

Telefon zatrzymanych

Numer działający 24 godziny na dobę. Każdy, kto zadzwoni pod niego i poinformuję, iż został zatrzymany – otrzyma od nas darmową pomoc prawną i psychologiczną na czas zatrzymania.

Często nie mamy swojego prawnika, z którym możemy od razu się skontaktować. Może się też zdarzyć, że po prostu nie pamiętamy do niego numeru, albo ze stresu zapominamy kontakt do najbliższych. Wielokrotnie również organy ścigania nie informują nas o naszych prawach, czy też je ograniczają. Nasz telefon zatrzymanych ma zmienić tę sytuację.

Prosty i łatwy do zapamiętania numer, który ma zaistnieć w świadomości obywateli jako najprostszy sposób do otrzymania pomocy, która każdemu się należy.

Zasady działania Fundacji

1. TELEFON ZATRZYMANYCH czynny całą dobę  – odbierają dyżurujący wolontariusze fundacji, wspieramy na terenie CAŁEGO KRAJU.

2. TELEFON ZATRZYMANYCH – po odebraniu informacji, iż konieczna jest pomoc prawna, kontaktujemy się z wybranym prawnikiem współpracującym z fundacją, aby natychmiast udał się na miejsce (zatrzymania bądź dołka, gdzie osoba zatrzymana została przewieziona).
Dopytujemy również czy konieczna jest opieka psychologiczna dla zatrzymanego oraz dla jego rodziny. W razie potrzeby kontaktujemy rodzinę z naszym wybranym specjalistą – to on po rozmowie oceni czy konieczna jest interwencja medyczna, czy jedynie wsparcie psychologiczne. Jeśli zatrzymany potrzebuje pomocy lekarskiej – prosimy prawnika o pomoc w zorganizowaniu spotkania „na dołku” z lekarzem psychiatrą (niestety wzywanie karetki w razie potrzeby mija się z celem, albowiem medycy nie są w stanie zaopiekować się psychiatrycznie).

3. ZGŁOSZENIE PRZYJMUJEMY OD KAŻDEGO — zatrzymanego przez CBA, CBŚ w domu, zatrzymanego na proteście. Niezależnie od powodów zatrzymania– KAŻDY OBYWATEL otrzymuje od nas pomoc przez 48 godzin.

 4. Pomoc prawna przez 48 godzin jest BEZPŁATNA, po okresie 48 godzin relacje pomiędzy zatrzymanym a prawnikiem pozostają w ich gestii – jeśli zdecydują się na dalszą współpracę, ich zasady i koszty są już poza fundacją.

5. Pomoc lekarska i psychologiczna przez 48 godzin od zatrzymania jest bezpłatna zarówna dla rodziny i najbliższych oraz w razie konieczności również dla zatrzymanego – po upływie tego czasu kontynuacja leczenia pozostaje w gestii osoby korzystającej z niej – poza Fundacją.

6. W zależności od bieżących potrzeb, na przykład w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, prowadzimy też inne projekty dotyczące praw człowieka, realizując szeroko pojęte projekty społeczne. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

7. Fundacja jest organizacją BEZPARTYJNĄ, wspierającą wszystkich, którzy zwrócą się do niej o pomoc – nie oceniamy, nie krytykujemy i nie wybieramy komu pomożemy, a komu nie – WSZYSCY, którzy zwrócą się do nas o pomoc, otrzymają ją. Wszyscy bez względu na swoje poglądy czy czyny. Jesteśmy dla OBYWATELI POLSKI. Jesteśmy apolityczni.

Przewiń do góry