fbpx

Od pierwszego dnia postanowiliśmy działać – nie byliśmy obojętni.

Ukraina od paru tygodni  heroicznie stawia opór militarnej agresji Rosji.

Początkowo nasza pomoc była nieco chaotyczna , gdyż korzystaliśmy tylko z pomocy znajomych osób dobrej woli zaopatrując domy tymczasowego pobytu dla osób Ukraińskich w Krośnie i Zwięczycy w  żywność, ubrania i środki higieniczne. To był dopiero pierwszy etap.

Zaczynamy kolejny, ten trudniejszy i długotrwały. W chwili obecnej swoimi działaniami obejmujemy pomoc dla tymczasowych domów dziecka – ze względu na obszar działania wojsk i dynamikę sytuacji często ośrodki tymczasowe są zmieniane ze względu na bezpieczeństwo podopiecznych.

Zaopatrzyliśmy własnym sumptem tymczasowy Dom Sierot prowadzony przez siostry we Lwowie, który na chwilę obecną został ewakuowany i dzieci zostały rozlokowane w mniejszych ośrodkach. Tam dostarczyliśmy żywność dla dzieci, kosmetyki niemowlęce, pampersy, leki i odzież niemowlęcą.

W chwili obecnej podejmujemy działania pomocowe z Domem Dziecka Bukivsky, który pod opieką ma dzieci niepełnosprawne. Czego potrzebujemy dla Domu Dziecka : żywności, środków higienicznych, środków czystości. Ich wymagania nie są duże i na bieżąco są one konsultowane i uzgadniane z danymi ośrodkami. Docelowo obejmiemy tenże Dom dziecka patronatem, tak aby zarówno opiekunowie jak i ich podopieczni mogli się czuć bezpiecznie i by regularnie szły do nich transporty , które zabezpieczą w niezbędne środki.

Ponadto w miarę możliwości będziemy się starali objąć pomocą Piskorów koło Charkowa. Bohaterskie miasto Charków jest stale na linii ognia. W rezultacie znaczna część mieszkańców miasta została zmuszona do ewakuacji. Jednak w Charkowie wciąż są ludzie, głównie ludzie starsi, niepełnosprawni oraz ci, którzy stracili pracę w przedsiębiorstwach, które zostały zmuszone do likwidacji w wyniku walk. I ci ludzie potrzebują pomocy, a mianowicie: pampersów, pampersów dla dorosłych, żywności o przedłużonej dacie spożycia (makarony, kasze, konserwy itp.) , żywności dla dzieci w tym mleka dla niemowląt ( z laktozą i bez ), kaszek bezmlecznych., kosmetyków, środków czystości i papieru toaletowego.

Sytuacja w Ukrainie jest bardzo ciężka i każda najdrobniejsza pomoc daje im szansę na przetrwanie i odrobinę normalności.

 

To jednej z nas numer telefonu już pierwszego dnia „poszedł w świat” i dotarł do emigrantów ukraińskich na całym świcie, dzwonili Ukraińscy z Australii, Zimbabwe czy Tajlandii – prosząc o pomoc w ściągnięciu do Polski ich rodzin. Pomagaliśmy! Wraz z innymi fundacjami ściągnęliśmy do Polski ponad 20 tysięcy rodzin i umieściliśmy ich w Polskich domach!!!

Katarzyna Izydorczyk (biogram dostępny w zakładce Ludzie Fundacji)

To jedna z nas działała z misją edukacyjną i polityczną z Unią Europejską, Parlamentem Europejskim, Samorządowcami oraz przedstawicielami władz Ukrainy, aby maksymalnie dużo uzyskać wsparcia dla Ukrainy oraz uświadamiać świat jak naprawdę wygląda oblicze wojny i pomoc Polaków !

Wiktoria Magnuszewska (biogram dostępny w zakładce Ludzie Fundacji)

Aż wreszcie to jedna z nas od samego początku organizowała konwoje żywieniowe dla dzieci z Ukrainy – zarówno dla tych, które przybywały do nas do Polski, ale również dla tych, które daleko w głąb Ukrainy utknęły w bunkrach w strachu i obawie o życie.

Ata Aneta Miechowicz (biogram dostępny w zakładce Ludzie Fundacji )

Teraz nadal będziemy pomagać, nadal będziemy szukać wsparcia na całym świecie, nadal uświadamiać o obliczu tragedii z jaką przyszło nam się zmierzyć w naszych czasach, nadal zrobimy co możemy by nikt nie pozostał sam, bez opieki! Łączymy nasze siły i możliwości, aby  nasza Fundacja dotarła tam gdzie są najbardziej poszkodowani, pozostawieni sobie, cierpiący po cichu…..

Dodaj komentarz

Przewiń do góry