fbpx

Zatrzymani nie będą bezbronni. Nowa fundacja pomoże ukrócić nadużycia policji i innych służb.

Zatrzymani przez policję, CBA i inne służby państwowe oraz ich bliscy będą wkrótce mogli zadzwonić na całodobowy numer alarmowy. – By policja nie mogła łamać prawa – tłumaczą pomysłodawcy nowej formy pomocy prawnej.

Powstanie nowej fundacji, mającej pomagać osobom zatrzymanym przez służby, ogłosili kilka dni temu Linus Lewandowski, aktywista LGBT, znany z protestów w Warszawie, i Katarzyna Izadorczyk, była prezeska Ruchu Poparcia Palikota, później związana z SLD.

Fundacja Plus 48. Przeciwko nadużyciom służb

Izadorczyk przypomina przypadki ostatnich nadużyć ze strony służb przy zatrzymaniach. – Kamil, lat 17, zatrzymany podczas demonstracji w Warszawie, niepełnoletni, rodzice nie zostali powiadomieni. Robert, zatrzymany, nie otrzymywał leków na cukrzycę. Katarzyna, rodzina usłyszała o jej zatrzymaniu z mediów, Anna, wywieziona wiele kilometrów, rodzice dowiedzieli się o tym po 24 godzinach, bez środków na adwokata – wyliczyła.

Źródło oraz dalszy ciąg artykułu -> https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26770314,fundacja-plus-48-pomoze-zatrzymanym-w-calej-polsce-wkrotce.html

Przewiń do góry